Diament Biznesu to nagroda przyznawana co roku najdynamiczniej rozwijającym się firmom w Polsce.

Jest to wyróżnienie prestiżowe i bardzo pożądane przez przedsiębiorców, ponieważ potwierdza ono ich sukces i wysiłek włożony w rozwój biznesu.
Nagroda Diament Biznesu jest przyznawana przez redakcję Gazety Finansowej we współpracy z firmą doradczą PwC. Jej celem jest wyróżnienie firm, które osiągnęły znaczący wzrost przychodów w ciągu ostatnich trzech lat.
W imieniu firmy Metkom oraz redakcji polskiej edycji magazynu „Forbes” miło mi poinformować, że nasza Firma znalazła się wśród laureatów prestiżowego grona „Diamentów Forbesa” 2023. Tym samym po ubiegłorocznym „Diamencie Forbesa” dla siostrzanej spółki SW Armatura dołączamy do najlepszych także z firmą Metkom.
„Diamenty Forbesa” to doroczny ranking przedsiębiorstw, które w ostatnich trzech latach najskuteczniej zwiększyły swoją wartość. W tym gronie znalazł się tym razem Metkom. To potwierdzenie siły, zdolności budowania wartości i jakości marki oraz biznesu szczególnie zyskuje na znaczeniu w obecnych, skomplikowanych czasach, ale stanowi także nieocenione źródło inspiracji.
Wyniki rankingu „Diamenty Forbesa” 2023 zostały opracowane na podstawie szwajcarskiej metody wyceny wartości firmy. Wśród kluczowych kryteriów znalazły się m.in. wyniki finansowe za lata 2017–2021, wartość majątku, historia płatnicza, wiarygodność płatnicza czy brak negatywnych zdarzeń prawnych.
Z doświadczeń laureatów poprzednich edycji rankingu, w tym ubiegłorocznego laureata SW Armatura, wynika, że umieszczenie w prestiżowym zestawieniu jest szansą na promocje firmy czy dodatkowym potwierdzeniem wiarygodności wśród partnerów biznesowych, co jest tym bardziej cenne, im mniej korzystne jest otoczenie biznesowe.
Tytuł „Diament Forbesa” 2023 jest potwierdzeniem, że Metkom znalazł się w gronie najlepszych firm w Polsce.

Dziękuję wszystkim pracownikom Metkomu, bezpośrednio zaangażowanym w ciągły rozwój naszej Firmy i tą drogą składam każdemu serdecznie gratuluje.

Nie możemy jednak zapominać, że nasza praca nie byłaby wiele warta bez grona klientów reprezentujących liderów większości branż przemysłowych.

Poniżej link do Śląskiej Gali wręczenia Diamentów Forbesa:
Galeria zdjęć

Dla zainteresowanych link do metodologii
Sprawdź