Metkom

PW METKOM to przodująca firma handlowa w zakresie rur stalowych, złączek rurowych i kołnierzy. W naszych trzech magazynach znajduje się asortyment o łącznej wadze przekraczającej 10 000 ton na które składają się w rury, kształtki i kołnierze oraz armatura o średnicach 10 – 1400mm. Są one dostępne w wykonaniach według norm, takich jak EN, ASTM, ASME i API.

Czym się specjalizujemy?

METKOM specjalizuje się zatem w kompletnych rozwiązaniach w zakresie budowy rurociągów, instalacji gazowych, energetycznych i innych mediów. Naszymi klientami są najwięksi wykonawcy w branży energetycznej, chemicznej, gazowej a także stoczniowej, budowy maszyn.

Dzięki wytężonej pracy oraz ciągłemu dążeniu do rozwoju GRUPA METKOM zajmuje dzisiaj na krajowym rynku znaczącą, utrwaloną wieloletnim doświadczeniem pozycję wśród dostawców dla branży gazowniczej, energetycznej, czy paliwowej. Stawiając sobie za główny cel pełne zaufanie i satysfakcję naszych klientów, oferujemy wyroby renomowanych producentów spełniając wysokie wymagania poprzez:

Własne magazyny

Stały dostęp do materiałów, bogatą ofertę magazynową i realizację projektów „od ręki”, dostawy „just in time”.

Produkcję i logistykę

Kompletację dostaw, zapewnienie wymaganej dokumentacji, certyfikatów oraz badań.

Spedycję

Dysponowanie własnym transportem i dobrze rozwiniętą siecią logistyczną.

Grupa Metkom

Metkom jest częścią grupy kapitałowej działającej na rynku przemysłowym oraz deweloperskim.

Metkom

 

GRUPA METKOM przodująca firma handlowa specjalizująca się w kompletnych rozwiązaniach w zakresie budowy rurociągów, instalacji gazowych, energetycznych i innych mediów w zakresie rur stalowych, złączek rurowych i kołnierzy.

SW Armatura

 

Firma SW Armatura sp. z o.o. jest jednym z najszybciej rozwijających się producentów rurociągów i elementów rurociągowych, w zakresach średnic od DN15 do DN600 ze stali węglowych, wysokostopowych oraz nierdzewnych.

GTM Process Valves

 

GTM Process Valves Sp. z o.o. jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w sprzedaży armatury przemysłowej. Stawiamy na bogatą ofertę asortymentową, indywidualne i kompetentne doradztwo techniczne, wysoką jakość produktów oraz usług.

Historia firmy

Założycielem firmy w 2005 roku jest jej obecny właściciel Tomasz Król. Początkowo przedsiębiorstwo nasze z siedzibą w Rybniku zatrudniało 4 osoby. Dzięki odnoszonym sukcesom i zaangażowaniu w realizację wytyczonych celów w 2009 roku firma przeniosła się z wynajmowanych pomieszczeń do nowo powstałej własnej siedziby w Żorach, gdzie do dyspozycji klientów oprócz zwiększonej, do 30 osób, załogi pozostawały coraz większe zasoby magazynowe.

Nowoczesna przestrzeń

W roku 2012 oddaliśmy do użytkowania nowoczesny budynek biurowy z zapleczem magazynowo-produkcyjnym o powierzchni składowania 2800 miejsc paletowych oraz zapleczem produkcyjnym. Po pięciu latach, jesienią 2017 roku, rozpoczęliśmy użytkowanie drugiego kompleksu biurowo-magazynowo-produkcyjnego. 

Obecnie pracujemy dla naszych klientów na 1200m2 powierzchni biurowej, 5000m2 magazynów oraz 2000m2 hal bezpośrednio produkcyjnych. Przedsiębiorstwo nasze zatrudnia prawie 100 osób. Dysponujemy własnymi środkami transportu – samochodami ciężarowymi i dostawczymi, którymi możemy dostarczyć towar szybko i pewnie. Do dyspozycji mamy 5 suwnic o łącznym udźwigu 24.000kg oraz 24 tonowy dźwig samojezdny.

Zawsze do Waszej dyspozycji

W planach na rok 2023 jest oddanie kolejnej hali o powierzchni 1500m2 służącej jako centrum serwisowe sprzedaży rur stalowych. 

Z ogromną przyjemnością pozostajemy do Państwa dyspozycji.