Comprehensive pipeline systems
Professional and reliable business partner

Wakacje to czas na chwilę relaksu i refleksji, ale nie dla wszystkich. Załogi naszych zespołów WRC ciężko pracują na swoje wyniki sportowe. Bartek Fizia z Metkom Rally Team tradycyjnie już walczy o czołowe lokaty w kategorii HR4 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski podobnie jak bracia Szejowie z GK FORGE METKOM Rally Team startujący w Rajdowych Mistrzostwach Czech w klasie R5. Trzymamy kciuki. Przed naszymi sportowcami jeszcze kilka startów w tym sezonie i kolejne okazje do ugruntowania swojej pozycji. 

Po raz drugi w pierwszy weekend września odbyło się w Ustroniu niesamowite wydarzenie - RAJDOWY USTROŃ, czyli jedyna w swoim rodzaju impreza dla fanów 4 kółek.

Ustroński Rynek zamienił się w miejsce, gdzie odbywały się warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze, pokazy licencjonowanych pojazdów rajdowych, przejazdy pokazowe załóg oraz wiele innych atrakcji. Była to także okazja do zapoznania się m.inn. z zespołem GK FORGE METKOM Rally Team oraz zobaczenia „w akcji” naszego samochodu Ford Fiesta R5. Lider zespołu – Jarek Szeja – brał też udział w konferencji gdzie odpowiadał na pytania publiczności.

Miło nam poinformować, że podczas IX edycji targów branży gazowniczej  Expo-Gas w Kielcach (26-27.04) nasza firma zdobyła medal za przygotowanie nowoczesnego i atrakcyjnego stoiska.

Stoisko to tworzone było w myśl naszego motto „W biznesie i w sporcie łączy nas pasja”. Prezentowało naszą kompleksową ofertę, nowoczesne zaplecze oraz oddawało nasze zainteresowanie sportem WRC przez ekspozycję samochodu rajdowego Ford Fiesta R5. Tym samochodem w Mistrzostwach Czech startuje załoga GK Forge Metkom Rally Team w składzie Jarek Szeja i Marcin Szeja.

Nasze stoisko zostało docenione za nowoczesny design, walory wizualne oraz przygotowane liczne atrakcje dla odwiedzających. Oprócz samochodu GK Forge Metkom Rally Team znalazł się tam profesjonalny symulator rajdów, na którym można było spróbować swych sił w WRC, oraz konkursy z nagrodami dla gości.

Medal został wręczony podczas uroczystego bankietu na zakończenie Targów Expo-Gas 2017.

W dniach 26-27 kwietnia 2017 zapraszamy do odwiedzenia stoiska Grupy Metkom na IX edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS w Kielcach. Targi te to największa w Polsce wystawa branży gazowniczej a także miejsce spotkań ekspertów z tej branży. Nie może tam zabraknąć przedstawicieli naszej firmy. Zapraszamy na stoisko nr E38. Przygotowaliśmy ciekawe atrakcje dla odwiedzających.
Hasło przewodnie Metkom to „W biznesie i pracy łączy nas pasja”. Na co dzień wypełniamy to hasło treścią. Mamy zespół rajdowy Metkom Rally Team, który w roku 2015 zdobył tytuł Rajdowego Samochodowego Mistrza Polski w klasie HR przednionapędowym samochodem Honda Civic VTI. Choć kierowcami zespołu są zawodowcy, to pracownicy Metkom i nasi sympatycy „żyją” tym sportem, kibicując bezpośrednio zmaganiom na trasie i śledząc osiągnięcia na poszczególnych rajdach. Na rok 2017 przygotowaliśmy niespodziankę – zwiększamy swoją obecność w sportach motorowych. Podjęliśmy współpracę z kolejnym zespołem doświadczonych zawodników, Jarosławem i Marcinem Szeja, którzy w sezonie 2016 wygrali w klasyfikacji grupy N w Rajdowych Mistrzostwach Czech. W roku 2017 wystartują w nowym samochodzie Ford Fiesta R5 walcząc w klasyfikacji generalnej tego rajdu. Tym samym sportowa aktywność Metkom poszerza zasięg i wychodzi poza granice naszego kraju.
Sport jest ważnym elementem w życiu Grupy Metkom. Oprócz kibicowania zmaganiom Metkom Rally Team na trasach rajdowych do tradycji już przeszło wspólne kibicowanie naszym skoczkom narciarskim podczas zawodów Pucharu Świata w Zakopanem. Nie inaczej było 22 stycznia 2017. Pracownicy firmy zebrani na trybunach zagrzewali reprezentantów Polski do walki o medale. Kto wie, może to właśnie dzięki naszej aktywności i wysiłkom Kamil Stoch dostał podczas drugiego skoku wiatr pod narty co pozwoliło mu po raz kolejny zapisać się jako zwycięzca konkursu? Na pewno sprawdzimy to podczas zawodów w przyszłym roku.
Miło nam poinformować iż po audytach recertyfikacyjnych przeprowadzonych w dniach 5-6.12.2016 przez TUV Austria spółki PW Metkom oraz SW Armatura otrzymały nowe certyfikaty Systemu Zarządzania wg EN ISO 9001:2008. Fakt ten jest potwierdzeniem ciągłej zgodności, skuteczności działania i skoncentrowaniu się firmy na spełnianiu oczekiwań związanych z wymogami certyfikowanego systemu zarządzania. Od 2010 roku, kiedy po raz pierwszy uzyskaliśmy certyfikat, stale rozwijamy system, który stał się integralną częścią naszej organizacji.
Niezależnie od rozwoju w Polsce Metkom stale rozwija działalność eksportową. Jednym z efektów tego procesu było otwarcie na koniec roku 2016 naszego biura na Słowacji. Swoją siedzibę ma w mieście Sala, będącej jedną z najstarszych miejscowości w tym kraju. Nowo otwarte biuro przedstawicielskie pomoże nam sprostać oczekiwaniom naszych zagranicznych partnerów na tym rynku a możemy się pochwalić już sporymi doświadczeniami i to nie tylko w tym kraju. W ciągu dotychczasowej historii współpracowaliśmy z ponad 270 kontrahentami zagranicznymi z 26 krajów z całego świata (np. Niemiec, Włoch, Czech, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Danii, Litwy, Estonii, Węgier, Serbii, Bułgarii).
Wraz z końcem lata ruszyła kolejna inwestycja w firmie Metkom. Dynamiczny rozwój i wzrost naszej pozycji na rynku spowodował konieczność rozbudowy naszych możliwości magazynowych i produkcyjnych poprzez budowę nowego kompleksu biurowo-magazynowego. Budynek o powierzchni 3000 m2 , który stanie obok dotychczasowej siedziby w Warszowicach, umożliwi nam podwojenie przestrzeni magazynowej do 6500 miejsc paletowych, lepszą organizację logistyki wewnętrznej, zwiększenie liczby stanowisk i maszyn do prowadzenia procesów produkcyjnych i świadczenia usług naszym klientom, jak również zapewni miejsce dla kolejnych osób obsługujących naszych klientów. Zakończenie prac planowane jest na II kw 2017.
Wraz z końcem lata ruszyła kolejna inwestycja w firmie Metkom. Dynamiczny rozwój i wzrost naszej pozycji na rynku spowodował konieczność rozbudowy naszych możliwości magazynowych i produkcyjnych poprzez budowę nowego kompleksu biurowo-magazynowego. Budynek o powierzchni 3000 m2 , który stanie obok dotychczasowej siedziby w Warszowicach, umożliwi nam podwojenie przestrzeni magazynowej do 6500 miejsc paletowych, lepszą organizację logistyki wewnętrznej, zwiększenie liczby stanowisk i maszyn do prowadzenia procesów produkcyjnych i świadczenia usług naszym klientom, jak również zapewni miejsce dla kolejnych osób obsługujących naszych klientów. Zakończenie prac planowane jest na II kw 2017.
Przedsiębiorstwo METKOM Tomasz Król otrzymała nagrodę „Gazela Biznesu 2012”. Nagroda ta jest przyznawana corocznie dla najdynamiczniej rozwijających się firm w Polsce. Ranking "Gazele Biznesu" jest wynikiem współpracy dziennika "Puls Biznesu” i firmy Coface Poland, która zbierała i opracowywała dane do rankingu. Aby otrzymać wyróżnienie przedsiębiorstwo METKOM musiało spełnić szereg warunków i kryteriów, ciągły przyrost sprzedaży, przełożył się na wyniki finanosowe, a nieskazitelna reputacja, uczciwość wobec kontrahentów, pracowników i skarbu państwa wzmocniła pozycję przedsiębiorstwa wśród wyróżnionych firm.
Zapraszamy do udziału w kolejnej, ósmej już edycji Targów Techniki Gazowniczej EXPO-GAS, będących wyjątkową okazją do spotkania w jednym miejscu ekspertów z branży gazowniczej oraz do zapoznania się innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi oraz uczestniczenia w wydarzeniach towarzyszących wystawie. Zapraszamy do odwiedzenia stoiska nr E63 i 64 na targach Expo-Gaz w Kielcach
Pragniemy serdeczne podziękować wszystkim gościom za złożenie wizyty na naszym stoisku targowym podczas VII. Targów Techniki Gazowniczej Expo-Gas 2013. Wierzymy, że spotkali się Państwo z miłym, gościnnym przyjęciem, ale przede wszystkim z fachową i rzetelną informacją na temat oferowanych przez naszą firmę urządzeń i technologii. Zapraszamy do współpracy !
Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym partnerom handlowym, klientom i gościom za odwiedzenie naszego stoiska firmowego 54V na 53 Międzynarodowych Targach Maszynowych w Brnie które odbyły się w dniach 3-7.10.2011. Cieszymy się, że mogliśmy osobiście przedstawić Państwu naszą firmę oraz asortyment który oferujemy. Wszystkich, którzy nie mieli możliwości odwiedzenia naszego stoiska zapraszamy do naszej siedziby gdzie pozostajemy do Państwa dyspozycji. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za spotkania oraz zapraszamy do dalszej współpracy. Poniżej prezentujemy galerię zdjęć.
Z wielką przyjemnością informujemy Państwa, że P.W. Metkom zdobyło Wyróżnienie VI Targów Techniki Gazowniczej, za nowoczesny i elegancki sposób prezentacji targowej. Dziękujemy wszystkim za odwiedzenie naszego stoiska.