Kompleksowe systemy rurociągowe
Profesjonalny i rzetelny partner w biznesie

Dobre tempo braci Szejów na nocnych odcinkach i awans o dwa miejsca na zakończenie pierwszego dnia rywalizacji;

Piękna, słoneczna pogoda i dobra obsada przyciągają mnóstwo kibiców na Rajd Czeski Krumlov;

Przed nami zawodnikami jeszcze 9 odcinków specjalnych – łącznie 110,96 km walki.

Nocny przejazd dwóch najdłuższych sobotnich odcinków zakończył rywalizację w pierwszym etapie Rajdu Czeski Krumlov. Po raz pierwszy w tym sezonie załogi miały okazję rywalizować przez cały dzień przy stabilnej, słonecznej pogodzie. Warunki sprzyjały także kibicom, którzy tłumnie oblegali wszystkie siedem odcinków specjalnych. Na otwarcie rywalizacji widzowie szczelnie obstawili trasę pierwszej, miejskiej próby, zlokalizowanej obok strefy serwisowej w Czeskich Budziejowicach. Załoga GK Forge Metkom Rally Team utrzymywała obiecujące tempo. Niestety na wyniku pierwszego dnia mocno zaważyła przygoda z OS 3. Obrót na jednej z szykan kosztował kilkanaście bardzo cennych sekund. 

Na zakończenie dnia Polacy poprawili swoją pozycję o dwa miejsca dzięki skutecznej jeździe na nocnych odcinkach. Przed drugim etapem trzeciej rundy Rajdowych Mistrzostw Czech Polacy zajmują 8. miejsce.

W rajdzie z dużą przewagą prowadzą liderzy klasyfikacji i triumfatorzy dwóch pierwszych rund – Jan Kopecký i Pavel Dresler (Škoda Fabia R5). Ponad 35 sekund za liderami pozostają Václav Pech / Petr Uhel (Ford Fiesta R5), a pierwszą trójkę uzupełniła załoga Forda Focusa WRC - Jan Dohnal i Michal Ernst Michal (+52.1 s.). Drugi etap startuje jutro już od 8:00, a na zawodników czeka 110 km rywalizacji i kolejne dziewięć wymagających odcinków specjalnych.

Jarek Szeja: - Za nami pierwszy dzień rywalizacji, który po raz kolejny potwierdził, że w czeskich rajdach rywalizacja toczy się w niesamowitym tempie już od samego początku. My dziś robiliśmy wszystko, żeby tę walkę nawiązać i były odcinki, na których nam się to udawało. Niestety na trzeciej próbie popełniłem błąd i obróciliśmy się na hamowaniu przed szykaną. Trudno, takie też bywają efekty zaciętej rywalizacji. Po tym dniu mam w sobie dużo sportowej złości. Czuję, że walczymy zaciekle, więc jutro chcemy się skupić na tym, by nasze wysiłki przyniosły lepsze efekty. Z takim nastawieniem ruszymy do niedzielnych odcinków. Przed nami następny wymagający dzień i ponad 100 kilometrów oesów. Trzymajcie jutro kciuki!

Klasyfikacja po pierwszym etapie Rajdu Czeski Krumlov (po OS 7)

1. Kopecký Jan / Dresler Pavel - Škoda Fabia R5 0:32:40.1 s.

2. Pech Václav / Uhel Petr - Ford Fiesta R5 +35.5 s.

3. Dohnal Jan / Ernst Michal - Ford Focus WRC +52.1 s

4. Jakeš Miroslav / Ehlová Marcela - Ford Fiesta R5 +57.1 s.

5. Černý Jan / Černohorský Petr - Škoda Fabia R5 +1:04.2 s.

6. Štajf Vojtěch / Rajnoha F. - Škoda Fabia R5 +1:05.2 s.

7. Tarabus J. / Machů Petr - Škoda Fabia S2000 +1:38.2 s.

8. Szeja Jarosław / Szeja Marcin - Ford Fiesta R5 +1:39.8 s.

9. Odložilík R. / Tureček Martin - Ford Fiesta R5 +1:57.2 s.

10. Vlček Martin / Žáková J. - Ford Fiesta R5 +2:18.7 s.

11. Trojan Karel / Chlup Petr - Škoda Fabia R5 +2:47.3 s.

12. Bisaha Ondřej / Hovorka Jiří - Ford Fiesta R5 +2:51.4 s.

13. Ševčík Pavel / Vajďák Luděk - Subaru Impreza STI +3:03.2 s.

14. Kahle Matthias / Doerr Christian - Škoda Fabia R5 +3:21.4 s.

15. Březík Martin / Omelka Marek - Mitsubishi Lancer Evo IX +3:21.4 s.