Comprehensive pipeline systems
Professional and reliable business partner

* 6. miejsce w mocnej stawce - Jarek i Marcin Szejowie na mecie 1. etapu Rajdu Valasska;

* Załoga GK Forge Metkom Rally Team wyżej w klasyfikacji od wielu doświadczonych Czechów;

* Równa i pewna jazda – udany debiut Polaków w samochodzie klasy R5.

 

Bracia Jarek i Marcin Szejowie mają za sobą pierwszy etap Rajdu Valasska. Debiutująca w samochodzie klasy R5 załoga, pokazała się dziś z dobrej strony na wymagających i zdradliwych oesach wytyczonych na drogach Międzyrzecza Wołoskiego. W swoim pierwszym starcie w nowym samochodzie Polacy nie tylko zaprezentowali pewne, równe tempo, ale także byli szybsi od wielu, znacznie bardziej doświadczonych konkurentów z Czech. Wyższość załogi z Ustronia musieli uznać m.in. Jaromir Tarabus, Antonin Tlustak czy Vojtech Stajf, czyli zawodnicy, którzy mają za sobą znacznie więcej startów w samochodach klasy R5.

Najlepsze tempo Jarek i Marcin zaprezentowali na odcinku Lešná. Na najdłuższej w rajdzie próbie, załoga numer 16 dwukrotnie wywalczyła 5. czas. Ostatecznie bracia Szejowie ukończyli wymagający, pierwszy etap Rajdu Valasska na 6. miejscu w klasyfikacji generalnej zawodów. W rajdzie prowadzą czterokrotni mistrzowie Czech i reprezentanci fabrycznego zespołu Skody – załoga Kopecky/Dresler. Za nimi plasują się załogi Pech/Uhel oraz Černý/Černohorský.

Na jutro organizatorzy zaplanowali sześć odcinków specjalnych – łącznie niemal 70 km ścigania, w tym niemal 30 km walki na torze testowym Tatry. Nieoficjalne wyniki 1. rundy Mistrzostw Czech 2017 poznamy jutro około 14:30.

Jarek Szeja: - Cieszę się, że jesteśmy na mecie ciężkiego, trudnego pierwszego etapu Rajdu Valasska. Mamy powody, by być zadowoleni po dzisiejszym dniu. Na tych wymagających odcinkach, w debiucie w nowym samochodzie, utrzymywaliśmy tempo, jakie pozwalało nam na skuteczną walkę z wieloma załogami, które znacznie lepiej znają zarówno te odcinki, jak i samochody klasy R5. Na drugiej pętli staraliśmy się podkręcać nasze tempo z odcinka na odcinek. To nam się udało, ale przypomnieliśmy też sobie, jak ważna jest pokora. Na ostatnim oesie chciałem zaatakować, odrobinę za mocno opóźniłem hamowanie do jednej z szykan i w efekcie uszkodziliśmy chłodnicę. Dotarliśmy jednak do mety, więc idziemy spać w dobrych nastrojach, bo jest dobrze, a może być jeszcze lepiej.

 

Klasyfikacja Rajdu Valasska (1. runda Mistrzostw Czech) po 6 OS:

1. Kopecky/Dresler (Skoda Fabia R5) 48:42,0 s.

2. Pech/Uhel (Ford Fiesta R5) +37,6 s.

3. Černý/Černohorský (Skoda Fabia R5) +44,7 s.

4. Dohnal/Ernst (Ford Focus WRC) +1:01,6 s.

5. Odložilík/Tureček (Ford Fiesta R5) +1:53,5 s.

6. Szeja/Szeja (Ford Fiesta R5) +2:05,4 s.

7. Viček/Žáková (Ford Fiesta R5) +2:26,1 s.

8. Tarabus/Machů (Skoda Fabia S2000) +2:39,6 s.

9. Tlustak/Vybíral (Skoda Fabia R5) +2:41,7 s.

10. Trojan/Chlup (Skoda Fabia R5) +3:05,6 s.

W sezonie 2017 Jarosława i Marcina Szejów wspierają: GK Forge Grelowski Obróbka Plastyczna Metali, Grupa Metkom, Satjam, Darma, Deco-Car, Minimax, Viralseed i Pokrycia Dachowe Pniok Sylwester oraz patroni medialni Motowizja i portal OX.pl.